• Σας ενημερώνουμε ότι το ΠΥΣΔΕ Μεσσηνίας, με την αριθμ. 07/11-04-2022 πράξη του, χαρακτήρισε τις υπεραριθμίες των Σχολείων του Νομού κατά ειδικότητα, όπως φαίνονται στον Πίνακα Υπεραριθμιών. Παρακαλούνται όσοι από τους εκπαιδευτικούς, των οποίων η ειδικότητα παρουσιάζει υπεραριθμία, επιθυμούν να χαρακτηρισθούν υπεράριθμοι, να το δηλώσουν στέλνοντας δήλωση υπεραριθμίας στο e-mail Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε. μέχρι το μεσημέρι τις 14-04-2022 (Πέμπτη) και ώρα 15:00.
  • Σε περίπτωση που δεν υπάρξουν δηλώσεις, υπεράριθμος χαρακτηρίζεται ο τελευταίος τοποθετηθείς εκπαιδευτικός. Παρακαλούνται ακόμη, οι Δ/ντές-ντριες σχολείων, μέχρι το μεσημέρι τις 14-04-2022 (Πέμπτη) και ώρα 14:00,να στείλουν στη Δ/νση έγγραφο στο οποίο να φαίνονται όλοι οι εκπαιδευτικοί της ειδικότητας που υπάρχει υπεραριθμία και η ημερομηνία τοποθέτησής τους στο σχολείο (δεν απαιτείται αυτό εάν υπάρχει μόνο ένας εκπαιδευτικός της ειδικότητας στο σχολείο).
  • Συνημμένα: ενημερωτικό έγγραφο Δ/νσης, όμορες ομάδες σχολείωνκενά γενικής παιδείας και ειδικής αγωγής.