Σας ενημερώνουμε ότι αποφασίστηκε η λειτουργία τμημάτων του Προπαρασκευαστικού Προγράμματος Πιστοποίησης στα ΕΠΑ.Λ. / Ε.Κ. της Περιφέρειας Πελοποννήσου, όπου για κάθε τμήμα έχει συμπεριληφθεί ο χώρος διεξαγωγής, η ειδικότητα του Π.Π.Π., το ονοματεπώνυμο και η ιδιότητα του επόπτη, η κατανομή των ωρών στους επιμορφωτές, καθώς και τα ονοματεπώνυμα των συμμετεχόντων αποφοίτων των τμημάτων του «Μεταλυκειακού Έτους – Τάξης Μαθητείας». Η έναρξη λειτουργίας των τμημάτων του Π.Π.Π. θα γίνει τη Δευτέρα 24/05/2021 και θα ολοκληρωθεί την Τρίτη 01/06/2021. Το Π.Π.Π. έχει διάρκεια 35 ωρών και διδάσκονται 5 διδακτικές ώρες για 7 ημέρες. Ενημερωθείτε λεπτομερώς από το έγγραφο με την απόφαση του Περιφερειακού Διευθυντή Π/θμιας και Δ/θμιας Εκπ/σης Πελοποννήσου.