Κοινοποιούμε, μετά την κύρωσή τους, τους τελικούς πίνακες επιλογής Διευθυντών/ντριών Πρότυπων και Πειραματικών Σχολείων, προς ενημέρωση των ενδιαφερομένων. Παρακαλούνται οι υποψήφιοι να υποβάλουν δήλωση με τη σειρά προτίμησης για την τοποθέτησή τους σε θέση Διευθυντών/τριών Π.ΠΕΙ.Σ. αρμοδιότητας της Περιφερειακής Διεύθυνσης Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Πελοποννήσου, μέσω της γνωστής πλατφόρμας εντός αποκλειστικής προθεσμίας 2 εργάσιμων ημερών από την ανάρτηση των πινάκων, δηλαδή από τη Μ. Δευτέρα 10/4/2023 έως και τη Μ. Τρίτη 11/4/2023 και ώρα 23:59:59Υποψήφιοι που δεν υποβάλλουν δήλωση προτίμησης διαγράφονται από τον πίνακα (σχετικό έγγραφο Περιφ. Δ/νσης Α/θμιας & Δ/θμιας Εκπ/σης Πελοποννήσου).