Άλλες ανακοινώσεις

Κοινοποιούμε το έγγραφο υπ' αρ. πρωτ. 5921γ/13-10-2023 (ΑΔΑ: ΨΧΝΜ46ΝΚΠΔ-ΗΧΨ) της Διεύθυνσης Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Μεσσηνίας, στο οποίο αποφασίζεται η αναγνώριση (- μη αναγνώριση) της συνάφειας μεταπτυχιακών σπουδών εκπαιδευτικών.

Κοινοποιούμε την πρόσκληση εκδήλωση ενδιαφέροντος προς τους διοικητικούς υπαλλήλους και εκπαιδευτικούς, για πλήρωση θέσεων με επιλογή Συντονιστών ΠΔΕ για τη Μαθητεία και Υπευθύνων ΔΔΕ για τη Μαθητεία. Ενημερωθείτε για τις προϋποθέσεις συμμετοχής στην πρόσκληση, τα απαιτούμενα προσόντα, τις προθεσμίες και τη διαδικασία επιλογής από την παραπάνω πρόσκληση. Επισυνάπτεται η αίτηση.

Κοινοποιούμε την Απόφαση στο υπ' αρ. πρωτ. Βαθμός Προτερ. Φ277/ 85 / 36351 / E2/29-03-2023 έγγραφο του ΥΠΑΙΘ με θέμα «Συγκρότηση του Α΄ Τμήματος του Πρωτοβάθμιου Πειθαρχικού Συμβουλίου της Περιφερειακής Διεύθυνσης Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Πελοποννήσου αρμοδιότητας του Υπουργείου Παιδείας και Θρησκευμάτων».

Κατόπιν αιτημάτων στην υπηρεσία μας για παροχή πληροφοριών για τις ομάδες σχολείων, τις οποίες καλούνται να γνωρίζουν οι υποψήφιοι Σύμβουλοι Εκπαίδευσης, προκειμένου να υποβάλλουν δηλώσεις προτίμησης θέσεων, πριν το τελικό στάδιο τοποθέτησής τους, αναρτούμε στην ιστοσελίδα μας, για εύκολη πρόσβαση των ενδιαφερομένων, το ΦΕΚ 65/τ.Β΄/12-1-2023 με θέμα "Κατανομή στις θέσεις των Συμβούλων Εκπαίδευσης της επιστημονικής ευθύνης του συνόλου ή ενοτήτων σχολικών μονάδων μίας ή περισσότερων Διευθύνσεων Εκπαίδευσης".