Κοινοποιούμε τον πίνακα κενών οργανικών θέσεων Ειδικής Αγωγής της ΔΔΕ Μεσσηνίας καθώς και το υπόδειγμα της σχετικής δήλωσης - αίτησης τοποθέτησης Ειδικής Αγωγής. Καλούνται οι εκπαιδευτικοί Ειδικής Αγωγής που μετατέθηκαν ή έχουν υποβάλλει αίτηση βελτίωσης ή βρίσκονται στη διάθεση του ΠΥΣΔΕ και στον κλάδο τους υπάρχει κενό, να υποβάλλουν τις δηλώσεις τους μέχρι το μεσημέρι (15.00) της Δευτέρας 29-05-2023. Οι εκπαιδευτικοί μπορούν να δηλώσουν και σχολικές μονάδες που δεν φαίνεται να έχουν οργανικό κενό στο σχετικό πίνακα, γιατί ενδέχεται να τροποποιηθούν τα κενά λόγω των βελτιώσεων που διενεργούνται ταυτόχρονα. Οι δηλώσεις - αιτήσεις πρέπει να κατατεθούν αυτοπροσώπως στη Δ/νση Δ/θμιας Εκπ/σης Μεσσηνίας. Οι εκπαιδευτικοί που, λόγω απόστασης, αδυνατούν να έρθουν στην Καλαμάτα μπορούν να στείλουν τη δήλωση – αίτηση με ηλεκτρονικό ταχυδρομείο στη διεύθυνση Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε. συνοδευόμενη από υπεύθυνη δήλωση, μέσω του gov.gr, στην οποία θα βεβαιώνεται η γνησιότητα της αίτησης. Επισυνάπτουμε το σχετικό έγγραφο της ΔΔΕ Μεσσηνίας.