Σας ενημερώνουμε ότι, σε συνέχεια του αρ. πρωτ. 3516/Δ5/12-01-2024 εγγράφου του ΥΠΑΙΘ σχετικά με την προκήρυξη του Πανελλήνιου Σχολικού Πρωταθλήματος Λυκείων σχ. έτους 2023-24 και άλλων αθλητικών δραστηριοτήτων, καλούνται οι ενδιαφερόμενοι: 1) διαιτητές καλαθοσφαίρισης, πετοσφαίρισης και ποδοσφαίρου, 2) σημειωτές (γραμματεία) και επόπτες πετοσφαίρισης, 3) σημειωτές, χρονομέτρες και χρονομέτρες 24’’ (γραμματεία) καλαθοσφαίρισης, 4) κριτές στίβου και 5) ιατροί, που επιθυμούν να συμμετάσχουν στους Πανελλήνιους Αγώνες Λυκείων και σε άλλες σχολικές αθλητικές δραστηριότητες της ΔΔΕ Μεσσηνίας κατά το σχ. έτος 2023-24,  αμειβόμενοι σύμφωνα με την ισχύουσα νομοθεσία, να ενημερώσουν σχετικά τον Υπεύθυνο Φυσικής Αγωγής της ΔΔΕ Μεσσηνίας. Για περισσότερες πληροφορίες διαβάστε το σχετικό έγγραφο της ΔΔΕ Μεσσηνίας.