Σας γνωρίζουμε ότι για τις εξετάσεις του Κρατικού Πιστοποιητικού Γλωσσομάθειας (ΚΠΓ) που θα διεξαχθούν το Σάββατο 5 Ιουνίου 2021 και την Κυριακή 6 Ιουνίου 2021 στην ΚΑΛΑΜΑΤΑ ισχύουν τα κάτωθι:

Α) ΕΞΕΤΑΖΟΜΕΝΕΣ ΓΛΩΣΣΕΣ: Αγγλική, Γαλλική, Γερμανική, Ιταλική και Ισπανική.
Β) ΕΞΑΤΑΖΟΜΕΝΑ ΕΠΙΠΕΔΑ: Α (Α1 & Α2), Β(Β1 & Β2).
Γ) ΕΞΕΤΑΣΤΙΚΟ ΚΕΝΤΡΟ: 4ο Γενικό Λύκειο Καλαμάτας Αρτέμιδος 24100 Καλαμάτα. Τηλ.: 2721021142
Δ)ΟΔΗΓΙΕΣ ΓΙΑ COVID-19: Η είσοδος στο εξεταστικό κέντρο επιτρέπεται μόνο με την απλή επίδειξη χειρόγραφης βεβαίωσης/δήλωσης αρνητικού αυτοδιαγνωστικού ελέγχου (self test) έως και 24 ώρες πριν την εξέταση ή άλλου τύπου διαγνωστικού ελέγχου (rapid test ή PCR test) έως και 72 ώρες πριν την εξέταση, η οποία υπογράφεται από τον εξεταζόμενο ή τον γονέα/κηδεμόνα εάν πρόκειται για ανήλικο. Η δαπάνη για το αυτοδιαγνωστικό ή διαγνωστικό έλεγχο βαρύνει τον εξεταζόμενο. Όμοια υποχρέωση υφίσταται για τους φορείς διοργάνωσης των εξετάσεων/εξεταστικά κέντρα όσον αφορά το κάθε είδους προσωπικό που απασχολείται με φυσική παρουσία κατά την διενέργεια των εξετάσεων. Η χρήση μάσκας στο εξεταστικό κέντρο είναι υποχρεωτική.

Επισυνάπτεται: Δήλωση αρνητικού αποτελέσματος COVID-19 για τις εξετάσεις