Η Διεύθυνση Δ.Ε. Μεσσηνίας επιθυμεί να εκφράσει τις ευχαριστίες της προς τις επιχειρήσεις οι οποίες έχουν ανταποκριθεί σε αίτημα του 2ου Γυμνασίου Καλαμάτας και συνδράμουν το έργο των απογευματινών τμημάτων Ενισχυτικής Διδασκαλίας. Συγκεκριμένα ευχαριστούμε το Σούπερ Μάρκετ Σκλαβενίτη, το υποκατάστημα Ορσιλόχου και Βασ. Γεωργίου και τον Διευθυντή του κ. Νικ. Χριστόπουλο, το Αρτοποιείο Αφοί Ν. Φραγγέα, το υποκατάστημα Αρτέμιδος και Δαμηλάτη, καθώς και το κατάστημα Βασίλειος Παν. Σιαμπής κ΄ ΣΙΑ ΟΕ, Εμπόριο φρούτων και λαχανικών, για την προσφορά τροφίμων προς το 2ο Γυμνάσιο Καλαμάτας, ώστε να μπορεί να προσφέρει ένα μικρό γεύμα στα παιδιά που παρακολουθούν τα μαθήματα της Ενισχυτικής Διδασκαλίας. Η συνεισφορά αυτή είναι ιδιαίτερα σημαντική στην προσπάθεια που κάνουμε να στηρίξουμε τους μαθητές μας.