Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος για παρουσίαση των Προγραμμάτων Σχολικών Δραστηριοτήτων (Π.Θ., Π.Ε., Α.Υ.) σχολικού έτους 2017-2018

Στο πλαίσιο προβολής και διάχυσης των αποτελεσμάτων των Προγραμμάτων Σχολικών Δραστηριοτήτων (Πολιτιστικών Θεμάτων, Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης, Αγωγής Υγείας) για το σχολικό έτος 2017-2018 και για τον έγκαιρο προγραμματισμό των φετινών Εορτών Μαθητικής Δημιουργίας, το Γραφείο Σχολικών Δραστηριοτήτων ΔΕ Μεσσηνίας καλεί τους ενδιαφερόμενους εκπαιδευτικούς που υλοποιούν κατά την τρέχουσα σχολική χρονιά προγράμματα στα σχολεία να εκδηλώσουν την πρόθεση τους για παρουσίαση των προγραμμάτων τους στις Εορτές Μαθητικής Δημιουργίας, που θα πραγματοποιηθούν στο διάστημα 21-25 Μαΐου 2018 (οι τελικές ημερομηνίες, καθώς και οι χώροι και το πρόγραμμα των Εορτών, θα ανακοινωθούν σε επόμενο στάδιο, μετά το πέρας της εκδήλωσης ενδιαφέροντος των σχολικών ομάδων).

Παρακαλούνται οι συντονιστές των προγραμμάτων Σχολικών Δραστηριοτήτων να συμπληρώσουν μέχρι και την Παρασκευή 20 Απριλίου 2018 την ηλεκτρονική αίτηση συμμετοχής https://goo.gl/forms/IO7nGuAGkcwf9Fqx2 .

Οι συντονιστές των Προγραμμάτων (Π.Θ., Π.Ε., Α.Υ.) μπορούν να απευθύνονται για περαιτέρω πληροφορίες ή διευκρινίσεις στην Υπεύθυνη Σχολικών Δραστηριοτήτων, Γεωργία Παπαδοπούλου (ypsd@dide.mes.sch.gr, τηλ: 2721361546).

Αναλυτικά το έγγραφο εδώ